חדשות האקדמייה
 
טקס הבוגרים לתואר ראשון ושני בסימן חצי יובל להיווסדה של אלקאסימי
אלקאסימי ארגנה טקס בוגרים לתואר ראשון ושני בסימן חצי יובל להיווסדה ביום חמישי 4-6-15. הבוגרים, משפחותיהם, הוועד המנהל של מוסדות אלקאסימי, מרצים והנהלת המכללה נטלו חלק באירוע.

הטקס החל בקריאת פסוקים מהקוראן על ידי הסטודנט רבחי קעדאן. אחריו דבר ראש חבר הנאמנים של מוסדות אלקאסימי השיח' עבד אלראוף אלקואסמי שברך את הסטודנטים ואת הנוכחים תוך כדי ציטוט פסוקים מהקוראן שמעודדים את ההשכלה. כמו כן, ראש הועד המנהל של אקאסימי המהנדס מוחמד אלקואסמי דבר באותה רוח על חשיבות ההשכלה ועל השינויים שהבוגרים צפויים להוביל בעתיד למען שיפור פני החברה.
נשיא המכללה, הפרופסור בשאר סעד, הדגיש שהמכללה סיפקה את הכלים הנחוצים לסטודנטים על מנת להתמודד על השינויים והתמורות של החברה המודרנית תוך כדי שימת דגש על המסורת הערבית רבת השנים שמתוקפה ניתן יהיה להתמודד עם אתגרי החברה המודרנית.
אורחת הכבוד של הטקס הפרופסור גבריאלה שליו, שגרירת ישראל באו"ם לשעבר וראשת הועדה העליונה להענקת תואר פרופסור במל"ג בתחום מדעי הרוח פנתה לבוגרים באומרה: " בחרתם במקצוע שהוא שונה במהות משאר המקצועות, זה מקצוע (ההוראה) ששאר המקצועות מושתתים עליו, אתם-בוני ופני החברה האמתיים, ניחנתן בידע ובמדע", אמרה שליו.
ראש העיר באקה עו"ד מורסי אבו מוך התייחס לשיתוף הפעולה המוצלח בין אלקאסימי והעירייה במישורים השונים. הסטודנטית אלמאזה עת'אמנה-נציגת תואר שני והסטודנטית שהדאן ענבוסי-נציגת תואר רשאון קראנה את דבר הבוגרים והבוגרות. בסוף הטקס חולקו התארים לבוגרים ולבוגרות.
יצוין שהאגף ליחסי ציבור במכללה והצוותים הנלווים ומועצת הסטודנטים-כולם נטלו חלק בארגון והפקת האירוע. ד"ר סופיאן כבהא הנחה את הטקס.