אודות האקדמיה דבר נשיא האקדמיה
סטודנטים\יות יקרים\ות
הרשו לי לברך אתכם על בחירתכם באקדמיית אלקאסמי, בתודעתי האישית אני מכיר את השליחות והמטרות שעומדות בראש מעיינה של האקדמיה. אשמח לבשר לכם שמכללתכם זו אמורה להוות מפעל של מצוינות למצוינים, כמו כן מכללה זו נועדה להגשים את חלומותיכם ושאיפותיכם. בוגרי אלקאסמי עשויים להשתלב בשוק העבודה בזכות הכישורים הגבוהים שלהם.
ברצוני לברככם על הצלחתכם, ועל עמידתכם האיתנה וכובד האחריות שקיבלתם על עצמכם בפני החברה, כמו כן עמידתכם בפני עומס הלימודים ועלייתכם על סולמות הכבוד והיוקרה למען הבטחת עתידכם והמחויבות למיעוט הערבי החי בארץ זו.

סטודנטים\יות יקרים\ות
אקדמיית אלקאסמי ניצבת איתנה מיום שהכרתי אותה, היא בגדר מושיע לבנות ולבני עמנו, מאמינה ביכולותיכם, משקיעה רבות למענכם, מאמינה שמטרותיה יתגשמו בעזרת האל, כל עוד יש מי שמאמין בדורות הבאים. עוצמתה של המכללה טמונה בכוח עמידותה בפני האתגרים הנערמים בדרכה וביכולתה להתמודד עם אותם קשיים למען הנצחתם של ערכים קדושים כמו הצדק החברתי.

בברכתי זו אני מבקש לציין מספר נקודות חשובות:
- זכרו תמיד שבראש מעינכם יעמוד נושא הידע, לא לוותר על ערך זה, לא להקל ראש ולא לזלזל בכישוריכם וביכולותיכם, נא לא להסס מלפנות למרצכם ולמדריככם בכל שאילה או בקשה.
- נא לנצל את הזמן היקר שלכם, לשקוד על הלימודים שלכם ולא לסגת ולו מאומה, לשמור על קשר עם המרצים ולהעמיק בהבנה, לא להתעצל או לדחות משימות כי לא תדעו מה ילד מחר.
- הנני מזכיר לכם בחשיבות הרבה של המחויבות שלכם כלפי הנוכחות וההתמדה, הנוכחות שלכם בהרצאות מבטיחה לכם לשלוט בחומר הלימוד בצורה יעילה . נא לארגן את הזמן שלכם בצורה אפקטיבית ולגלות אחריות כלפי עצמכם כדי להימנע מאי נעימויות.
- לבסוף ברצוני להזכיר לכם שאתם מהווים אבן הפינה שיוביל להצלחתה של המכללה שלכם, ותמצאו בהנהלה אוזן קשבת ומבינה לפניותיכם.
- אנא הביטו בעין אחת כלפי חברתנו, לחזק את נקודות האור שבה, והביטו בעין האחרת לכיוון ההצטיינות כדי ליהנות מדרכה של החברה הזו ולהתמודד בהצלחה עם האתגרים הניצבים בפתחינו.

בהצלחה,
פרופ' בשאר סעד
נשיא המכללה