חדשות האקדמייה
 
טקס הענקת תארים לבוגרי התואר הראשון והשני של אלקאסמי
ביום חמישי, 2.6.2016, ערכה אקדמיית אלקאסמי טקס חגיגי לרגל הענקת תעודות לבוגרי התואר הראשון (המחזור השלושה עשר) והתואר השני (המחזור השלישי) בקמפוס המכללה.
בוגרי התואר הראשון (B.Ed.) והשני (M.Ed.) , משפחותיהם, הוועד המנהל של מוסדות אלקאסימי, מרצים והנהלת המכללה נטלו חלק באירוע. הטקס החל בקריאת פסוקים מהקוראן על ידי המורה אמגד אבו מוך. אחריו דיבר ראש חבר הנאמנים של מוסדות אלקאסימי השיח' עבד אלראוף אלקוואסמי שברך את הסטודנטים ואת הנוכחים תוך כדי ציטוט פסוקים מהקוראן שמעודדים את ההשכלה ואת הפצת הידע. נשיא המכללה, הפרופסור בשאר סעד, פנה אל הבוגרים ודיבר על חשיבות ההשכלה ועל השינויים שהבוגרים צפויים להוביל בעתיד למען שיפור פני החברה.
אורח הכבוד של הטקס הפרופסור חוסאם חאייק, מהמכון הטכנולוגי הטכניון, וחבר המועצה האקדמית העליונה של המכללה, פנה לבוגרים באומרו: " אני מרגיש את עומק המחויבות שלכם לחברה, אתם פני החברה האמתיים, הפיצו ידע והצמיחו את הדורות הבאים. אני מאמין שאנחנו עוד נזכה שבוגרים מביניכם יראו לכולנו דרך חדשה ", אמר חאייק.
ראש העיר באקה עו"ד מורסי אבו מוך התייחס לשיתוף הפעולה המוצלח בין אלקאסימי והעירייה במישורים השונים. הסטודנטית נגמה בדראן-נציגת תואר שני והסטודנטית אלאא אכבארייה-נציגת תואר ראשון קראנה את דבר הבוגרים והבוגרות. בסוף הטקס חולקו התארים לבוגרים ולבוגרות. יצוין שהאגף ליחסי ציבור במכללה והצוותים הנלווים ומועצת הסטודנטים-כולם נטלו חלק בארגון והפקת האירוע. ד"ר היפאא מגאדלה הנחתה את הטקס.