המל"ג אישר: מסלול מחקרי "תזה" בתכנית לימודים לתואר שני בהוראה ולמידה באלקאסמי

המסלול החדש, שייפתח כבר בשנת הלימודים הקרובה, מיועד לסטודנטים שסיימו את שנה א' בתכנית בהצטיינות ומעוניינים לכתוב עבודת מחקר "תזה"   כמו כן, בוגרי התכנית שיעמדו בתנאי הקבלה יכולים גם הם להצטרף למסלול


המועצה להשכלה גבוהה אישרה השבוע למכללת אלקאסמי מסלול לימודים חדש בתכנית ההוראה והלמידה. המאפשר לסטודנטים מצטיינים במחקר לכתוב "תזה" ולסלול את דרכם ללימודים לתואר שלישי. המסלול יוצע וייפתח כבר בשנת הלימודים הקרובה תשפ"ג. האישור הזה מציב את מכללת אלקסמי בשורה אחת עם מוסדות אקדמאיים מובילים בישראל.

מסלול הלימודים החדש, , מיועד לסטודנטים שסיימו את שנה א' בהצטיינות והמעוניינים לכתוב עבודת מחקר "תזה" וגם לבוגרי התכנית שיעמדו בתנאי הקבלה למסלול. ובכך התכנית לתואר שני בהוראה ולמידה תציע שני מסלולים לסטודנטים:

  • המסלול הראשון, שאורכו שנה וחצי, יציע תואר שני ללא תיזה.
  • המסלול השני, שאורכו שנתיים, יציע תואר שני עם תיזה כולל עבודת גמר מחקרית.

המסלול עם תזה מיועד לסטודנטים מצטיינים, שישיגו ציון מינימלי 90 כללי וציון 90 מינימלי בכל אחד מהקורסים המתודולוגיים "כמותי ואיכותני". ציון 90 ומעלה מתבקש גם בסמינריון שנה א'.

האישור מטעם המועצה להשכלה גבוהה ופתיחת המסלול כבר בשנה הקרובה מהווים בשורה של ממש לסטודנטים המסיימים את לימודיהם לתואר ראשון בסוף השנה הזו והם מעוניינים להמשיך בלמידה רציפה גם לתואר שני וגם במסלול מחקרי. מי שעוד יוכלו לחזור אל המסדרונות השוקקים של מכללת אלקאסמי הם מי שסיימו בעבר בהצטיינות את התכנית הוראה ולמידה במסלול הרגיל.

לדברי ד"ר מאסרוה, , מדובר בצעד גדול מבחינה מחקרית למכללת אלקסמי ולסטודנטים. "המסלול החדש לתואר שני, הלימודים והתיזה, ישלבו גם כתיבה מחקרית דבר שיאפשר לבוגרים שירצו לעשות דוקטורט להירשם לכל אקדמיה בארץ ובחו"ל. עד עכשיו לא היה לנו את זה, וקבלת האישור נותנת ערך גדול להבנה ולמחקר של תחום ההוראה".

ד"ר מסארוה מוסיף כי הקורסים בתוכנית הוראה ולמידה (M.Ed.) בכלל, והקורסים במסלול המחקרי בפרט, מהווים צומת תיאורטית רב-תחומית לדיון בתפקידם של המורים במוסדות החינוכיים, וכי הלימודים מעניקים כלים לסטודנטים להבנה ולחקירה ביקורתית של תחומי ההוראה, ומשלבים לצד זה כתיבה מחקרית.

המלג אישר: מסלול מחקרי תזה בתכנית לימודים לתואר שני בהוראה ולמידה באלקאסמי

המלג אישר: מסלול מחקרי תזה בתכנית לימודים לתואר שני בהוראה ולמידה באלקאסמי

כל הזכויות שמורות © מוסדות אלקאסמי