נשיא מכללת אלקסמי לשעבר ברשימת החוקרים המובילים בעולם

ברשימת החוקרים המובילים בעולם שפרסמה אוניברסיטת סטנפורד נכלל השנה פרופסור בשאר סעד   זו הפעם הראשונה שמדען ממכללה מצליח להיכנס לרשימה המכובדת הזאת


פרופסור בשאר סעד, מי שהיה נשיא מכללת אלקסמי בין השנים 2013-2018, נכלל ברשימת החוקרים המובילים בעולם של אוניברסיטת סטנפורד. הרשימה פורסמה בשבוע שעבר.

מדי שנה בודקת אוניברסיטת סטנפורד אילו מאמרים של מי מהמדענים מכל העולם צוטטו הכי הרבה, ומתוך כל אלה נכנסים לרשימה 160 אלף חוקרים – 2% מכלל החוקרים שנבדקו – שהמאמרים שלהם קיבלו הכי הרבה אימפקט. פרופ' סעד הוא החוקר הראשון שמגיע ממכללה שזוכה להיכנס לרשימה המכובדת הזאת.

"בכלל לא ידעתי על כך", סיפר פרופ' סעד השבוע. "מישהו אמר לי שהוא ראה את השם שלי ברשימה, אז בדקתי. הרגשתי גאווה גדולה. זה לא דבר של מה בכך להיכלל ברשימה הזאת".

בשנת 2008 חזר פרופסור בשאר סעד לישראל אחרי 20 שנה בשוויץ, שם שימש חוקר במכון הטכנולוגיETH . עם חזרתו החל לעבוד במכללה האמריקאית בג'נין ובשנת 2010 הצטרף לסגל האקדמי של מכללת אלקסמי ועמד בראש יחידת מו"פ (מחקר ופיתוח). שלוש שנים מאוחר יותר נבחר לנשיא המכללה.

בתקופתו של פרופ' סעד כנשיא מכללת אלקסמי זכתה המכללה בתעודה מוכרת מה-EFQM האירופי על מחויבות למצוינות ותעודת הסמכה E2C, וכן בחמישה כוכבי איכות ומצויינות בתעשיה. כל אלה בנוסף לפיתוח תוכנית הלימודים והעצמת הסגל האקדמי.

מאז פרישתו מהתפקיד בשנת 2018, פרופ' סעד, המתגורר היום באום אל פאחם, ממשיך לשמש כמרצה במכללה וכותב ספרים. "מי שנולד חוקר מת כחוקר", הוא אומר. "זו תכלית חיי ואני לא עושה זאת למען פרסים. מכללת אלקסמי היא גוף מוביל בתחום המחקר וצריך להמשיך ולחזק אותה".

נשיא מכללת אלקסמי לשעבר ברשימת החוקרים המובילים בעולם

כל הזכויות שמורות © מוסדות אלקאסמי