חאלד אלקרינאוי הגיע לפסג"ה

אלקרינאוי, בוגר אקדמיית אלקאסמי, עומד בראש מרכז פסג"ה ברהט, מוסד לפיתוח סגל הוראה   "הלימודים והקורסים במכללה בהם נטלתי חלק תרמו לי רבות בחיי היום-יום וגם בעבודתי כמחנך ומנהל", הוא אומר


לפני שבע שנים, לאחר שסיים את לימודיו במכללת אלקסמי, קיבל חאלד איברהים אלקרינאוי הצעה לעבוד בעיריית רהט. בפגישתו עם ראש העירייה אז, מר טלאל אלקרינאוי, הוא ביקש להקים מרכז פסג"ה בעיר – מוסד אזורי לפיתוח סגלי הוראה - בטענה כי מגיע לחברה הבדואית עוד מרכז כזה. שנה לאחר מכן, ביחד עם משרד החינוך, המרכז הוקם.

"כמנהל אני מאוד גאה בכך שגננות, מורות ומוסדות חינוך קיבלו פרסים מחוזיים וארציים במסגרת המיזמים שלהם, והובילו מהלכים חשובים", אומר חאלד. "אנחנו מוביל מהלכים, תכניות ופרויקטים בכל שכבות הגיל, מגן ועד התיכוניים. בין התכניות בתחומי שפה, מתמטיקה ומדעים, ופרויקטים יישוביים שהצלחנו לפתח ולקדם בצורה ייחודית כמו תכנית הערכים היישובים, קדימה 5 , עיר מקדמת הכלה, אתגרים להעצמת מנהיגות ביניים, שיר של יום והשקפה, ועוד".

במרכז פסג"ה שחאלד אלקרינאוי עומד בראשו נותנים מענה לכלל סגלי הוראה בעיר רהט וליישוב תראבין, וכן למאות מורים ומורות מיישובים אחרים. המרכז נחשב לחשוב ומניע משמעותי במערכת החינוך, כך שפיתוח מורים בא לידי ביטוי בתלמידים. "אנחנו מובילים שותפות עם מוסדות אקדמיות וארגונים שונים אשר יכולים לסייע ולקדם יחד אתנו את מערכת החינוך ולשפר את יכולתם של עובדי ההוראה", מציין חאלד.

חאלד איברהים אלקרינאוי, בן 42 תושב העיר רהט, הוא בוגר תואר שני ממכללת אלקאסמי וסטודנט לתואר שלישי בניהול. מאז שסיים את לימודיו בהצטיינות באקדמיית אלקאסמי, הוא עסק בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, שימש מורה לשפת אם והוביל את תחום השפה, ביטחון ובטיחות ומערכת השעות בבית ספר סלאח אלדין. בהמשך ניהל את הפיתוח המקצועי ברהט דרך מרכז פסג"ה תל שבע,  ולאחר מכן נבחר כרפרנט ניהול עצמי בחברה הבדואית  במשרד חינוך.

"במסגרת התפקיד הוטל עליי להטמיע את הניהול העצמי בכל מוסדות החינוך היסודיים, בשיתוף עם נציגי הרשויות ומנהלי אגפי חינוך וגזברים", מספר חאלד. "עבדנו עם יועצים ארגוניים וכלכליים לצורך הכשרת המנהלים והרשויות, ובניית תכנית מתאימה לכל רשות".

לדברי חאלד אלקרינאוי, מסלול הלמידה התהליך שעבר במסגרת הלימודים באקדמיית אלקאסמי הוא תהליך התפתחות אישית וגם ארגונית. "הלימודים  והקורסים בהם נטלתי חלק תרמו לי רבות בחיי היום-יום וגם בעבודתי כמחנך ומנהל. הצלחתי לחזק את הקשר שלי עם המנחים כבוגר שאכפת לו מהמכללה, ואני שמח מאוד שחלק מהמנחים באלקאסמי הגיעו לרהט ללמד ולהעביר השתלמויות למורים".

חאלד אלקרינאוי הגיע לפסגה

כל הזכויות שמורות © מוסדות אלקאסמי